Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Bursa Su Kaçağı Tespiti

Bursalı Tesisat Su Kaçağı Tespiti, Yapılarda su kaçağı, Üst daireden alt daireye su sızıntısı, duvarlarda ve tavanda küflenme ,ıslanma, boya ve sıvalarda dökülmeler, koku, yapıda rutubetli hava artışı gibi belirtilerle kendini gösterir. Bazı durumlarda kaçağın yeri gözle tespit edilemeyecek noktalarda olabilir.

DİNLEME YAPILARAK YA DA KAMERA KULLANARAK SORUN ÇÖZÜLEBİLİR.

Yakın geçmişte bile ev, işyeri ve ya benzer başka mekânlarda meydana gelen tesisat su kaçağı tespiti neredeyse bir facia haline gelmekte ve kırılıp dökülmeyen bir yer kalmamaktaydı. Çünkü kaçağın oluştuğu yeri tespit etmek, nereden kaynaklandığını anlamak için başkaca bir metod yoktu. Hatta çoğu zaman sızıntıyı ilk tespit edenler meydana gelen sızıntıdan etkilenerek şikâyete gelen komşular olmaktaydı.

Tesisat su kaçak tespiti konusunda gelişen teknolojiye paralel olarak yaşanan ilerlemeler bu soruna çözüm bulmaktadır. Dünyanın en ileri teknolojilerinin üreticisi olan ülke ve firmaların ürettiği modern cihazlar, uzman kullanıcıların elinde büyük bir kolaylığın habercisi olmuştur. Artık kırmadan dökmeden sızıntının, kaçağın olduğu noktayı tespit etmekte ve pratik bir şekilde giderilebilmektedir.

Tesisat su sızıntısı tespiti çoğu zaman elektro akustik yöntemlerle çalışan modern cihazların kullanılması ile yapılmaktadır. Başka teknolojik yöntemler bulunsa da çoğu zaman kullanılan yöntem bu olmaktadır. Bu sayede kaçağın tespit ve onarımın ardından çok daha büyük bir tadilat işinin ve masrafının ortaya çıkması da en baştan önlenmektedir.

Böyle bir kolaylığı, rahatlığı yaşamanın yolu ve yöntemi son derece basit olup tek yapılması gereken şey küçük bir araştırmanın ardından teknolojiyi doğru ve etkili kullanabilen firmayı bulmak ve seçmektir. Bu sayede arızanın tespiti dakikalarla ifade edilmekte, giderilmesi ise yine kısa bir zaman diliminde gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Cihaz ile tesisat su kaçağı tespiti yapmak maksadıyla yatırım yapmış, ileri teknoloji ürünü cihazları edinmiş ve bunları kullanacak kalifiye personeli çalıştıran bu tip firmaları tercih etmek aslında maliyeti de son derece alt düzeyde tutmanın da değişmez koşulu olmaktadır. Aksi halde kırılıp dökülen yerlerin yeniden onarımı ve tadilat gerektiren işlemlerin halli bile tesisat su kaçağı tespiti giderini aşmakta ve basit gibi görünen bir iş, tahmin edilip, öngörülemeyen tutarlara ulaşmaktadır.

Ayrıca hem konu komşuya zarar vermemek hem de su faturalarının aşırı ve gereksiz bir şekilde kabarmasının önüne geçmek amacıyla küçük gibi görünse de her türden sızıntı mutlaka ciddiye alınmalı ve hemen harekete geçilmelidir. Tesisat su kaçağı tespiti ciddiye alınmadığı durumlarda gereksiz bir su sarfiyatı ve faturasına neden olabileceği gibi mekânların da suyun zararlı etkilerine maruz kalarak yıpranmasına ve kullanım ömrünün sınırlanmasına yol açar.

Call Now ButtonHemen Arayın